Сделать домашней|Добавить в избранное
 

Кафедра хімії
Миколаївського національного університету
ім.В.О.Сухомлинського

 
Сортировать статьи по: дате | популярности | посещаемости | комментариям | алфавиту

До уваги студентів!!!

Автор: chemist2016 от 11-06-2018, 16:12
Спортивно-оздоровчий дитячий табір «Морская волна» (с. Рибаківка) запрошує студентів, яким виповнилося 18 років, для офіційного працевлаштування вожатими у літній період.
Гарантується безкоштовне проживання та триразове харчування.

За довідками звертатися за телефоном: 073-154-36-01 (Ірина)

Екскурсія до Кінбурнської коси

Автор: chemist2016 от 10-06-2018, 16:56
Студенти 320 група за спеціальністю «014 Середня освіта. Біологія» в межах навчально-польової практики з екології відвідали Кінбурнську косу у період з 23.05.2018 по 26.05.2018. Природа Кінбурнської коси є унікальною та поєднує сосни та степові піски, солоні озера та прісний Дніпро-Бузький лиман. Дана територія є ідеальною для юних біологів! Під час екскурсій студенти мали змогу спостерігати за тваринами в природних осередках їх проживання та зрозуміти важливість збереження природи в її первозданному вигляді. Відвідали Ковалівську сагу – лісовий реліктовий масив вільхи чорної, солеродні та грязьові озера, мілководдя Ягорлицької затоки, урочище «Бієнкові плавні» – одні із об’єктів охорони НПП «Білобережжя Святослава».
Одним із завдань практики було проведення хімічного аналізу води та ґрунту різних ділянок місцевості з метою закріплення студентами на практиці навичків дослідницької роботи з об’єктами природи в польових умовах. Проводили якісний аналіз на вміст хлоридів, нітратів, нітритів, сполук заліза, визначали рН тощо.
Екскурсія до Кінбурнської  коси

«Науковий пікнік»

Автор: chemist2016 от 30-05-2018, 16:43
30 травня в Миколаївському національному університеті імені В. О. Сухомлинського відбулась нарада щодо участі науковців університету у «Науковий пікнік» м. Миколаїв.

Наукові пікніки є некомерційним проектом, що направлений на популяризацію науки серед населення.

“Наукові пікніки в Україні” – це інтерактивні експерименти для жителів різних міст України. В наметах, на скверах чи інших публічних територіях наука поєднується з забавою.

Науковий пікнік дає можливість презентувати свій ВНЗ, а також свої наукові здобутки та наукові досягнення викладачів.

Особливістю пікніків є те, що під час їх проведення не подається теорія, а використовуються практичні підходи, організатори захоплюють, розважають, розкривають таємниці науки та показують, що наука є всюди навколо нас.

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у Науковому пікніку, що відбудеться 16 червня 2018 р. з 14.00 до 19.00 на вул. Соборній (навпроти Каштанового скверу).

Увага! Всеукраїнський забіг «Зелена миля-2018»

Автор: chemist2016 от 30-05-2018, 16:40
Увага! Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у Всеукраїнському забігу «Зелена миля-2018», що відбудеться 01 червня 2018 року у парку «Перемога».

Початок об 11:00, о 10:30 відбудеться реєстрація.

Вітаємо з перемогою команду КВК біологічного факультету

Автор: chemist2016 от 30-05-2018, 16:38
Кожен день повинен починатися і закінчуватися посмішкою та добрим сміхом, адже сміх – це життя. А якщо ви вмієте розсмішити людей, то вам мерщій потрібно йти на КВК!!! Вітаємо команду КВК біологічного факультету "San Francisco" з перемогою у фіналі за кубок ректора. Бажаємо учасникам команди КВН натхнення, удачі, цікавих зустрічей та подальших перемог.
Членами КВК на біологічному факультеті є:

Прудник Дмитро
Щукіна Вікторія
Романюк Анастасія
Гузій Ілля
Кривошеєнко Анедрій
Ковальчук Катерина

Всеукраїнська науково – практична конференція «Комплексне збереження природної та історико – культурної спадщини на заповідних об`єктах»

Автор: chemist2016 от 30-05-2018, 16:13
10 – 11 травня 2018 року проводилася Всеукраїнська науково – практична конференція «Комплексне збереження природної та історико – культурної спадщини на заповідних об`єктах» на базі Національного природного парку «Білобережжя Святослава» м. Очаків. В роботі конференції прийняли участь: викладачі кафедри біології Вичалковська Н. В., Тарасова С. М., студенти 320 групи Олексюк Т. М., Стефанська А. В. Підготовлено доповідь за темою «Дослідження фауни акваторії та прилеглої території озера Солонець – Тузли».
До складу НПП «Білобережжя Святослава» входить гідрологічний заказник «Солоне озеро». Згідно із договором про співробітництво із НПП «Білобережжя Святослава» кафедра біології щорічно проводить дослідження фауни прилеглої території та акваторії озера Солонець-Тузли. Результати досліджень були представлені на конференції у вигляді доповіді та статті, яка була опублікована у збірнику матеріалів конференції. До дослідницької роботи залучені кращі студенти кафедри. На прилеглій території озера Солонець-Тузли, яку ми усвідомлюємо як оселище для багатьох видів, ми намагаємось виявити та дослідити якнайбільшу сумарну кількість видів тварин, а також проаналізувати морфологічні характеристики особин окремих популяцій безхребетних. Робота проводиться у межах наукової тематики кафедри біології МНУ імені В.О. Сухомлинського, а саме: «Інвентаризація фауни, екологічний моніторинг фонових та рідкісних видів та фауністичних угруповань безхребетних та хребетних тварин на території НПП «Білобережжя Святослава» в межах Березанського району (оз. Солонець-Тузли)»
Національний природний парк "Білобережжя Святослава " створений 16 грудня 2009 року. Загальна площа Парку становить 35223,15 га. Фауна парку налічує близько 5 тисяч видів тварин. З них 45 видів ссівців, 300- птахів, 9- плазунів, 8- земноводних, 74- риб, близько 4000- комах, 160- павукоподібних, 55- ракоподібних, 63- молюсків. З них 159 занесено до Червоної книги України та міжнародних Червоних списків.
На базі Національного природного парку студенти біологічного факультету кожного року проходять навчально – польову практику із зоології.
Всеукраїнська науково – практична конференція «Комплексне збереження природної та історико – культурної спадщини на заповідних об`єктах»
Всеукраїнська науково – практична конференція «Комплексне збереження природної та історико – культурної спадщини на заповідних об`єктах»
Всеукраїнська науково – практична конференція «Комплексне збереження природної та історико – культурної спадщини на заповідних об`єктах»

Екскурсія до Миколаївської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини

Автор: chemist2016 от 18-05-2018, 10:20
15 травня студенти 320 групи біологічного факультету відвідали Миколаївську регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини. Миколаївська регіональна державна лабораторія ветеринарної медицини - є державною установою в області з питань лабораторної діагностики хвороб тварин, оцінки якості та безпеки продукції тваринного, а на ринках і рослинного походження, у тому числі сировини, продуктів та харчових продуктів, кормів тваринного і рослинного походження, кормових добавок, а також організації ветеринарної лабораторної справи в області. Таким чином студенти поглибили та закріпили знання, які були здобуті під час вивчення курсу з мікробіології та вірусології.
Екскурсія до Миколаївської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини
Екскурсія до Миколаївської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини
Екскурсія до Миколаївської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини

До 100 ліття В.О. Сухомлинського

Автор: chemist2016 от 4-05-2018, 22:32
З 25 квітня по 2 травня на біологічному факультееті студенти 220 групи разом зі студентами коледжу МНУ ім. В.О. Сухомлинського провели тиждень присвячений 100 річчю В.О. Сухомлинського. В рамках тижня були проведені заходи: захист рефератів присвячених педагогічним роботам Василя Олександровича, круглий стіл, обговорення книги "Обережно: дитина!", педагогічні читання - уривки з творів; статті ("О трудных подростках", "Людина неповторна", "Учите ребёнка мыслить") тощо. Організатор заходу є доктор філософії в галузі освіти Тарасова Світлана Михайлівна.
До 100 ліття В.О. Сухомлинського

ІІ етап всеукраїнської студентської олімпіади за галуззю знань 091 «Біологія» зі спеціальності «Біологія»

Автор: chemist2016 от 26-04-2018, 19:52
Нещодавно на базі Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Богдана Хмельницького провели ІІ етап всеукраїнської студентської олімпіади за галуззю знань 091 «Біологія» зі спеціальності «Біологія». У підсумковому інтелектуальному змаганні взяли участь 72 учасника – кращі юні науковці-біологи зі провідних вітчизняних вишів. Миколаївський національний університет ім. В.О. Сухомлинського на заході представляли студенти 3 курсу біологічного факультету Кліментьєв Ростислав та Олексюк Тетяна. На учасників олімпіади чекали два тури змагання. Під час першого, теоретичного туру учасники мали дати розгорнуту відповідь на п’ять запитань і відповісти на 25 запитань у тестовій формі. Студенти мали продемонструвати свої знання із фізіології рослин, фізіології людини і тварин, генетики, теорії еволюції тощо. Наступного дня на учасників олімпіади чекав практичний тур, який проходив на базі Алтагирського заповідника. Прямуючи до Молочного лиману, студенти мали виконати завдання із ботаніки та зоології на практиці.
ІІ етап всеукраїнської студентської олімпіади за галуззю знань 091 «Біологія» зі спеціальності «Біологія»

ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади із навчальної дисципліни "БІОЛОГІЯ"

Автор: chemist2016 от 26-04-2018, 19:35
Грамотою нагороджено Корольову Ольгу Вікторівну, кандидата біологічних наук, доцента кафедри біології МНУ ім. В.О. Сухомлинського за активну участь у проведені ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади із навчальної дисципліни "БІОЛОГІЯ" за напрямом "біологія рослин" серед аграрних, екологічних та технічних закладів вищої освіти 2017-2018 навчального року.
ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади із навчальної дисципліни "БІОЛОГІЯ"